Ústřední ocenění

ČESTNÝ ODZNAK VOJTY NÁPRSTKA


          Pan Fibigar Rudolf je téměř celoživotním funkcionářem odboru a po celou dobu i významným značkařem okresu Ústí nad Orlicí. Se svým rokem narození 1933 ještě stále chodí s barvami pro turistické značení, řídí systém značení pro českotřebovský obvod a praxí i odbornými radami zaškoluje další členy odboru.
          Patří mezi zakládající členy dnes již významné akce pro veřejnost, akce Putování za Třebovským kohoutem, jehož vedení dodnes režíruje od roku 1978. Připomeňme, že tato akce byla pro rok 2018 zařazena mezi prestižní akce ústředního Klubu českých turistů ke 130. výročí založení klubu, s prezentací televize Nova, rádia Frekvence 1 a periodika Blesk. Hraje jistý prim i v Oblasti Pardubický kraj a těší se vážnosti vedení města Česká Třebová a samozřejmě vlastního odboru.
          Ocenění je kromě výše uvedeného také motivováno 95. výročím založení mateřského odboru v České Třebové a 130. výročím založení Klubu českých turistů. Jedná se prakticky o celoživotní zásluhy pro veřejnou turistiku  a udržování vysokého standardu turistického životního stylu, jež zapadá do cestovního ruchu.

          Turistovi a značkaři, příkladnému členu našeho spolku, přejeme všechno nej..., nej..., nej…, a několikrát to vynásobme. I nadále se budeme těšit jeho přízně a k udělenému ocenění co nejvřeleji blahopřejeme. Připíjíme tedy k tak vysokému uznání i k jeho další životní cestě.
Výkonný výbor odboru

Kodytková Eliška a Rudolf při práci značení tras

Jako účastník cyklistických akcí po celé republice

Fibigarová Blažena, Rudolf a Huška Zdeněk jako značkařská skupina

Jako účastník zimních akcí na běžkách

Rudolf při samostatné práci

Jako účastník DEP Praha - Prčice